Pirmoji Antaninų šventė

Tauragės aeroklube - šienpjovių šventė

Tauragės aeroklubas kartu su Kęsčių kaimo bendruomene „Elbenta“  2010 m. birželio 12-ją šventė pirmąją bendrą šventę „Antanas nori būti ore“ ANBO. Šventė buvo skirta pirmojo Lietuvos aviakonstruktoriaus Antano Gustaičio vardo dienai paminėti.

Vardinių proga visi galėjo į savo gimtines pažvelgti iš oro. Tauragės aroklubas greta esančių kaimų bendruomenes pakvietė kartu švęsti Antano vardo dieną, kuri Ttauragės krašte anksčiau reiškė ir šienapjūtės pradžią.

“Įprasta, kad aerodromuose vyksta aviacijos šventės. Bet tai labai kaprizingi ir nemažų investicijų reikalaujantys renginiai. Reikia ne tik sukviesti pasirodymus galinčių atlikti pilotų, bet ir tikėtis skrydžiams tinkamo oro. Apniukęs dangus gali vėjais paleisti didžiulį organizatorių darbą. Be to sudėtingi lėktuvų viražai danguje pirmiausiai įdomūs aviacija besidomintiems žmonėms. Po tokių pamąstymų ir gimė mintis rengti kokią nors tradicinę šventę, kurios prieskoniu būtų aviacija”, - taip paaiškino Tauragės aeroklubo šeimininkas Kostas Bastakys.

“Aerodrome daug vietos, jeigu užpultų dargana – yra didžiulė pastogė. Na, o pamatyti iš arti lėktuvus, pasikalbėti su jų pilotais – smalsu ir jauniems, ir seniems. Maža to, lakūnai pažadėjo dar ir paskraidinti”, - sakė Kęsčių kaimo bendruomenės vadovė Laimutė Sugintienė. Pažado paskraidinti šventės dalyvius aviatoriai laikėsi tvirtai – tam iš Klaipėdos atskrido dvisparnis legendinis AN-2, smalsiausieji galėjo patirti ir skrydžių lengvaisiais lėktuvais įspūdį. Smalsuoliai lėktuvus galėjo apžiūrėti angare.

Šventės metu koncertavo kaimų saviveiklininkai, surengtos šienpjovių bei grėbėjų varžybos, veikė įvairių dirbinių mugė.

“Netikėtas ir smagus renginys. Gera čia visiems - ir tiems, kam dalgio technika įprasta, ir tiems, kas į padanges dairosi. Esu daug aviacijos švenčių matęs tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Na, pribloškia jose įspūdinga technika, svaiginantys pasirodymai. Bet pasijunti tokiu žemės kirminu… O šiandien ir aš supratau, kad aviacija yra daug žmogiškesnė bei mums artimesnė”, - baigiantis renginiui įspūdžiais dalijosi Lietuvos teisininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas advokatas Edvardas Staponkus.

Tik trumpam į aerodromą užsukusi tuometė Seimo narė Donalda Meiželytė taip pat stebėjosi bendra šienpjovių ir aviatorių švente, o Tauragės meras Pranas Petrošius aerodrome įstrigo visą dieną. Jis ir žolę dalgiu pjovė, ir į padangę keturviečiu lėktuvu kilo. “Džiaugiuosi, kad Tauragė pagaliau savo aerodromą turi. Ir ne bet kokį, o gyvastingą ir visiems atvirą”, - sakė jis.
Dar keletą metų iš eilės šventė buvo tradiciškai minima. Šventėse sulaukta garbingų svečių iš Lietuvos ir užsienio šalių. 2011 metais šventėje buvo sulaukta ir LR seimo nario Vytauto Gapšio. O ir vėliau dar keletą kartų seimo narys lankėsi Tauragės aeroklube.

• Picture 160 (Custom)
  • Picture 173 (Custom)
  • Picture 179 (Custom)
  • Picture 180 (Custom)